“DOĞADA PLASTİĞE İZİN YOK” diyen WWF-Türkiye’nin yanındayız !

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ve Çeşme Belediyesi arasında imzalanan protokol ile Çeşme, WWF’ in “Plastik Atıksız Şehirler Ağı”na katılarak 2 yıl içerisinde ilçe genelinde plastik kirliliğini yüzde 30 oranında azaltmayı taahhüt etti.

 

Akademi İnvest Holding iştiraki olan N0W Consulting & Training A.Ş. olarak, hem koordinasyonunu sağladığımız hem de danışmanlığını üstlendiğimiz bu proje ile; Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları 11-12 doğrultusunda ilçe genelinde bir çalışma başlattık.

 

Çeşme Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ve WWF-Türkiye ile birlikte belirlediğimiz mahallelerde toplam 90 haneye geri dönüşüm poşetleri dağıttık.

Hane içi atık kompozisyonunun belirlenmesinin yanı sıra hane dışı atıkların karakterizasyonu ve geri kazanım/bertaraf tesislerinin kontrol düzeylerinin belirlenmesi gibi adımları da içeren projenin sonunda, elde ettiğimiz çıktılar ile atık yönetimini iyileştirmek adına strateji ve planlar geliştirmeyi ve Çeşme halkının daha iyi bir kentsel yaşama kavuşmalarını hedefliyoruz…

Paylaş
Bağlantıyı kopyala